![]() |
|
Проценко завідувач кафедри прикладної фізики Сумського державного університету
Доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.
|
Напрямок наукової роботи проф. І.Ю. Проценка — електронні і атомні процеси в електрофізичних і магніторезистивних властивостях наноструктурованих плівкових матеріалів.
Основні наукові досягнення пов’язані з вивченням фазового розмірного ефекту в нанорозмірних плівках перехідних d-металів; розмірних ефектів в електропровідності і тензочутливості одно- і багатошарових плівкових систем та в параметрах електроперенесення; процесів взаємної дифузії атомів в нанорозмірних плівкових системах; магніторезистивних властивостей (магнітоопір і гігантський магнітний опір) у мультишарах і гранульованих плівкових сплавах із спін-залежним розсіюванням електронів; розробці феноменологічних моделей для термічного коефіцієнту опору, коефіцієнту тензочутливості та магнітоопору для плівкових систем з необмеженою і обмеженою взаємною розчинністю атомів та при стабілізації гранульованого стану.
Іваном Юхимовичем підготовлено 16 кандидатів і 3 доктори фізико-математичних наук. Керівник 7 міжнародних грантів із науковцями Польщі, Словаччини, Індії та Німеччини. У науковому доробку І.Ю. Проценка понад 150 наукових праць, які опубліковані у фахових виданнях та монографіях.
І.Ю. Проценко, окрім викладацької і наукової діяльності, веде громадську роботу як головний редактор «Журналу нано- і електронної фізики» (Сумського державного університету); член редколегій журналів «Вопросы атомной науки и техники» ННЦ ХФТІ та «Фізика і хімія твердого тіла» Прикарпатського національного університету; член спеціалізованої вченої ради при СумДУ.
За сумлінну працю і значний вклад у розвиток науки І.Ю. Проценку присвоєно почесні звання «Відмінник народної освіти України», «Заслужений діяч науки і техніки України», нагороджений знаком «За наукові досягнення».
Разом з дружиною Зоєю Миколаївною виховали дочку Наталію і сина Сергія. Завдяки життєвому кредо: «Самоосвіта – шлях до успіху» Іван Юхимович став знаним вченим, а шлях до вершин науки освітлює улюблений вислів: «Істина завжди конкретна».
|