КОРНІЄНКО
Михайло Васильович

ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК
МІНІСТРА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ






Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, генерал-полковник міліції, почесний працівник МВС України, професор

Народився 24 вересня 1948 р. у Бєлгородській області (Російська Федерація). Від батька Михайло Васильович успадкував виваженість, толерантність, вміння тримати удар, від матері – принциповість, працелюбність, гостроту розуму. У 15-річному віці Михайло Корнієнко приїхав у Донбас, де у профтехучилищі м. Макіївка отримав першу спеціальність – слюсаря-сантехніка.
Зіткнувшись на початку трудового шляху з несправедливістю, свавіллям, твердо вирішив стати юристом. Отож вступ на заочне відділення юридичного факультету Ростовського державного університету був осмисленим. Михайло Корнієнко працював інспектором оперативно-режимної частини виправно-трудової колонії у м. Макіївка Донецької області, потім юрисконсультом у приміському радгоспі ''Криничанський''.
У 23 віці став слідчим прокуратури у м. Горлівка. Талановитого слідчого, який любив свою справу, згодом рекомендували на партійну роботу.
Михайло Васильович добре пам'ятає ті часи: обіймаючи посаду завідуючого відділом адміністративних органів Горлівського міському партії, допомагав у встановленні справедливості сотням людей, які йшли до нього у пошуках правди і захисту.
На долю М. В. Корнієнка випало очолювати три головних управління внутрішніх справ найскладніших регіонів держави – Донецької області, Автономної Республіки Крим та м. Києва. В ті часи у цих регіонах був найбільший рівень злочинності, розгул бандитизму. Михайлу Васильовичу вдалося кардинально змінити криміногенну ситуацію.
У середині дев'яностих років минулого століття столиця була поділена між злочинними кланами Савлохова, Авдишева, Ткаченка, Рибки, Кисіля, Пересецького. Через кілька місяців після призначення генерала М. В. Корнієнка начальником столичної міліції лідери злочинних угрупувань припинили своє існування; більшість із них опинилася за ґратами. Михайла Васильовича можна було зустріти на ринках, на підприємствах, серед мешканців столиці, від яких він отримував інформацію; перед ними звітував про роботу правоохоронців, на їх допомогу спирався у протидії злочинності.
У 2000 р. М. В. Корнієнко був призначений заступником міністра, а невдовзі – першим заступником міністра – начальником Головного управління боротьби з організованою злочинністю. І знову, вже на державному рівні, напрацьовував передові форми і методи, нові моделі впливу на криміногенні процеси. За цей час під його безпосереднім керівництвом були підготовлені десятки нових законів, наказів Міністерства внутрішніх справ, спрямованих на удосконалення правоохоронної діяльності.
У ранзі першого заступника міністра внутрішніх справ України Михайло Корнієнко доклав багато зусиль для того, щоби повернути органам внутрішніх справ добре ім'я, довіру людей, підвищити авторитет працівників міліції. Саме Михайло Васильович очолює комісію з реформування МВС. На його переконання, через п'ять-сім років Україна буде мати оновлену, сучасну міліцію європейського типу.
Підлеглі, колеги, друзі відзначають високу працездатність, професіоналізм, інтелігентність Михайла Корнієнка, його вміння керувати великими колективами, здатність приймати виважені рішення у екстремальних ситуаціях. Він є впливовим, авторитетним керівником у міліцейських, журналістських та юридичних колах.
Знаний Михайло Васильович і серед науковців. Він видав більше шести десятків наукових праць, дев'ять монографій та книжок. Предметом його наукових досліджень є проблеми протидії організованій злочинності, управління органами міліції у складних умовах, боротьба з корупцією.
Генерал-полковник побував більше ніж у двох десятках країн, де гідно представляв правоохоронну систему держави; закордонний досвід впроваджував у вітчизняній правоохоронній практиці.
Михайло Корнієнко у 2000 р. у Палермо (Італія), від імені України підписав спільно з представниками 157 держав світу Міжнародну конвенцію про боротьбу з транс-національною організованою злочинністю.
Лауреат державної премії України в галузі науки та техніки. Нагороджений орденом ''За заслуги'' II та III ступенів, Почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, багатьма державними та відомчими нагородами. У 2007 р. М. В. Корнієнка обрано Почесним громадянином Новооскольського району Бєлгородської області і міста Горлівки Донецької області. Це – визнання його заслуг перед суспільством і шана земляків.
Дружина – Зоя Михайлівна, педагог. Нині перебуває на пенсії. Доньки Світлана і Тетяна – лікарі, є кандидатами медичних наук.


Логос Україна         КОНОПЛЬОВ В'ячеслав В'ячеславович         Зміст         КРИЖАНІВСЬКИЙ Сергій Вікторович