Тирчик
Андрій Богданович

НаЧальник Херсонського обласного управлІннЯ лІсового та мисливського господарства


Андрій Тирчик народився 10 грудня 1969 року в м. Тернополі. Закінчивши 1984 року середню школу, вступив до Кременецького лісотехнічого технікуму за спеціальністю "лісове господарство". Професію лісівника Андрій Богданович обрав невипадково, адже з дитинства був зачарований красою Тернопілля: мальовничими краєвидами з ніби вписаними силуетами кременецьких гір, густими лісами і світлими дібровами. 1988 року Андрій Тирчик закінчив лісотехнічний технікум і почав працювати у лісовому господарстві, де пройшов усі етапи трудового становлення - від майстра лісу до лісни-чого.
Його життєвим кредо була і зостається висока вимогливість не лише до підлеглих, але й до себе. Саме вимогливість і прагнення самовдосконалитись спонукали Андрія Богдановича вступити до Українського державного лісотехнічного університету, який він без відриву від виробництва закінчив у 1998 році, отримавши кваліфікацію інженера лісового господарства.
З травня 2002 року А.Б. Тирчик працював директорм державного підприємства "Тернопільське лісове господарство" Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства. На цій посаді він зарекомендував себе відповідальним та далекоглядним керівником, що переймається не лише проблемами ввіреної йому ділянки, але й турбується про промисловість та екологію усього регіону та держави.
2009 року Андрія Тирчика призначено на посаду начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, площа лісового фонду якого становить 171,1 тис. га. До складу цього управління входять 10 підприємств: ДП "Голопристанське лісомисливське господарство", "Збур'ївське лісомисливське господарство", "Каховське лісове господарство", "Цюрупинське лісомисливське господарство", "Новотроїцьке лісове господарство", "Скадовське дослідне лісомисливське господарство", "Мисливське господарство "Гаври-лівське"", "Великокопанівське лісомисливське господарство", "Присиваське дослідне господарство", "Херсонське лісомисливське господарство".
Під керівництвом Андрія Богдановича в області впроваджується регіональна програма "Ліси Херсонщини", що визначає такі основні напрями розвитку лісового господарства області: збільшення лісистості території у природних зонах до оптимального рівня; підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісових насаджень; нарощування природоохоронного потенціалу лісів, збереження їх біологічного різноманіття; підвищення стійкості лісових екосистем до впливу негативних факторів середовища, змін клімату. Також Андрій Тирчик дбає про розширення застосування методів раціонального використання лісових ресурсів та розширення робіт із захисного лісорозведення і агромеліорації. Важливим напрямом його роботи є удосконалення нормативно-правової бази у галузі лісового господарства та її гармонізація з міжнародними принципами сталого розвитку та управління лісами, а також посилення державного контролю за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів. Особливою турботою начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства є посилення соціального захисту працівників галузі.
Вирішенню цих проблем сприяє наполеглива щоденна праця Андрія Богдановича, серед обов'язків якого забезпечення лісництв посадковим матеріалом та інвентарем, відшкодування робіт з пожежогасіння, визначення ринків збуту накопиченої деревини, придбання засобів для боротьби зі шкідниками та хворобами лісових насаджень. А головною його турботою є забезпечення фінансування усіх передбачених заходів, адже і будівництво доріг та водойм протипожежного призначення, і утримання прийнятих земель, їх заліснення потребують чималих капіталовкладень.
Завдяки твердій волі, цілеспрямованості, глибоким знанням, досвіду, відкритості до усього нового і прогресивного Андрій Богданович успішно втілює свої плани і задуми в життя.
За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку і підвищення ефективності лісогосподарського виробництва нагороджений відомчими нагородами Державного комітету лісового господарства України: нагрудним знаком "Відмінник лісового господарства України (2005), Подякою Голови Державного комітету лісового господарства України (2007), іменним годинником голови Тернопільської обласної ради. Неодноразово нагороджувався відомчими відзнаками правоохоронних органів України, органів місцевого самоврядування та громади, а 1999 року Указом Президента України Андрій Тирчик був нагороджений орденом "За мужність".
Свою любов до лісу Андрій Богданович прагне передати молоді, тому очолюване ним управління підтримало ініціативу ФАО, що організувала 2009 року Світовий тиждень лісу. Упродовж 16-20 березня на підпорядкованих управлінню підприємствах проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів, що висвітлювали значення лісу в житті людини, важливість його збереження і примноження. Зокрема, у рамках цієї акції було проведено лекції та тематичні уроки, екскурсії та озеленено понад 2 га пришкільних територій.
Також Андрій Богданович зберігає і примножує козацькі традиції, перебуваючи у лавах Українського козацтва. За сприяння розвитку історичної, патріотичної, культурної, господарської традиції українського козацтва нагороджувався багатьма козацькими відзнаками, зокрема орденом Івана Богуна І ступеня (2006).
Зберігаючи батьківські звичаї, Андрій Тирчик займається доброчинністю. Він постійно допомагає відроджувати українські святині, за що нагороджений нагрудним хрестом Святого Архистратига Михаїла І ступеня (УАПЦ), грамотами, благословенням і подяками Архієпископа УГКЦ.