Козлов
Анатолій Валентинович

Заступник генерального директора, заступник голови правління, директор дирекції бурових робіт і флоту ДАТ "Чорноморнафтогаз"


Анатолій Валентинович Козлов народився 15 липня 1949 року в м. Сваляві, що на Закарпатті, у родині військовослужбовців. Невдовзі після народження сина батьків перевели на роботу в ІваноФранківську область. Тож у 1956 році Анатолій Козлов пішов у перший клас до Надвірнянської СШ № 2, яку закінчив у 1966 році.
У 60-70-х рр. на Прикарпатті розпочинаються активні розвідки та розробки нафтових і газових родовищ. На початку 60-х приймає перших студентів Івано-Франківський інститут нафти і газу й одразу стає одним із найпопулярніших вузів на Заході України. Багато молодих людей вирішили пов'язати своє майбутнє із романтичними професіями у нафтогазовій галузі. Тож Анатолій Козлов не став винятком. Він успішно склав вступні іспити до омріяного інституту і став одним із сумлінних студентів. У 1971 році А.В. Козлов закінчив його, здобувши спеціальність "Технологія і комплексна механізація розробки нафтових і газових родовищ". Одразу, після завершення навчання у Івано-Франківському інституті нафти і газу, молодого фахівця було направлено за розподілом у Євпаторійську експедицію глибинного буріння.
У 1979 році Анатолія Валентиновича Козлова перевели на роботу в Чорноморське управління розвідувального буріння у м. Севастополь, де він пропрацював до 1987 року на посадах заступника начальника з технології на плаваючій буровій установці, головного інженера управління розвідувального буріння і морського транспорту виробничого об'єднання "Чорноморнафтогаз".
Протягом 1987-1990 років А.В. Козлов працює начальником самопідйомної плавучої бурової установки "ТамДао" радянсько-в'єтнамської компанії "Вієтсовпетрол".
У 1990-1994 роках він працює на посаді заступника начальника Центральної виробничодиспетчерської служби виробничого об'єднання "Чорноморнафтогазпром".
З 1994 року по 1998 рік А.В. Козлов - генеральний директор українсько-англійського підприємства "Кримська нафтова компанія".
З 1998 року і донині Анатолій Валентинович Козлов працює заступником генерального директора, заступником голови правління, директором дирекції бурових робіт і флоту ДАТ "Чорноморнафтогаз".
Анатолій Валентинович брав участь у відкритті і облаштуванні газових родовищ у Чорному та Азовському морях - Голіцино, Стрілкове, Штормове, Архангельське. Він ініціював впровадження нових технологій буріння і облаштування свердловин на Північно-Булганацькому родовищі. Тоді вперше у Європі було введено в дію багатоствольну свердловину з підводним гирлом.
А.В. Козлов продовжує спілкуватися із науковцями Івано-Франківського університету нафти і газу - вони забезпечують ДАТ "Чорноморнафтогаз" сучасною науковою інформацією, реалізовують спільні наукові проекти.
Сьогодні ДАТ "Чорноморнафтогаз" є унікальним підприємством в освоєнні ресурсів нафти і газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Товариство складає основу нафтогазового комплексу Автономної Республіки Крим і успадкувало основні тенденції й напрями раніше проведених на півострові досліджень, пошукових робіт. Нині воно взяло на себе нові функції - в контексті забезпечення енергетичної безпеки держави проводить розробку морських родовищ нафти і газу.
У 2003 році ДАТ "Чорноморнафтогаз" святкувало 25-річчя своєї діяльності. І до цієї дати підготувалося достойно, збільшивши загальний видобуток газу до 1,1 млн. мі блакитного палива на добу. У цьому ж ювілейному році було освоєно ще одне газове родовище на шельфі Азовського моря.
А.В. Козлов вдячний викладачам університету О.М. Карпашу, Я.С. Коцкуличу, А.І. Волобуєву, М.А. Мислюку за знання, які допомагають у вирішенні виробничих завдань.
Анатолій Валентинович займає активну життєву позицію - неодноразово його обирали депутатом Чорноморської районної ради (АР Крим).
За багаторічну плідну працю А.В. Козлов удостоєний Почесних грамот Верховної Ради АР Крим, НАК "Нафтогаз України", Почесної відзнаки НАК "Нафтогаз України" І ступеня, ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.
Разом із дружиною Наталією Вікторівною виховав двох дітей - сина Анатолія, який пішов батьковою стежиною - закінчив Івано-Франківський національно-технічний університет нафти і газу, та дочку Надію.
Попри всю зайнятість, Анатолій Валентинович все ж знаходить час для занять спортом. Щоб зрозуміти, як А. В. Козлов встигає стільки досягнути в житті, треба знати його улюблений вислів - "Роби краще, якщо це можливо. А це - можливо завжди!"